Hemmemastrjitte, Franskeleane, Hillige kamp en Jonkersleane

In Bitgum zijn er in totaal 46 woningen gesloopt om ruimte te maken voor 46 nieuwe energiezuinige woningen. Een ingrijpend project voor het hele dorp. Er zijn drie verschillende woningtypes.

Woning types

Woningen voor 1 á 2 personen

39 woningen zijn geschikt voor 1 á 2 personen. Zij hebben op de verdieping twee slaapkamers.

Gezinswoningen

Drie woningen zijn voorzien van 3 slaapkamers en zijn daardoor erg geschikt voor gezinnen.

Levensloopgeschikte woningen

Vier woningen hebben een slaapkamer en badkamer op de begane grond. Daarmee zijn zij levensloopgeschikt. Op de verdieping is nog een tweede slaapkamer aanwezig. 

Bewoners van de te slopen woningen zijn meegenomen in de plannen

Na diverse bijeenkomsten en de persoonlijke gesprekken met de bewoners hebben we begin 2022 de melding kunnen doen dat de plannen doorgaan. De huurders konden vanaf dat moment op zoek naar een andere woning. Het project heeft een grote impact op het dorp. Ook zijn er momenten geweest om het dorp over de plannen te informeren. 

Het project bestaat uit 2 fasen

Door de grote omvang van het project is ervoor gekozen om deze in 2 fasen op te splitsen. De laatste sleutels zijn voor de zomer van 2026 uitgegeven aan de nieuwe bewoners. 

Locatie

Plaats: Bitgum
Gemeente: Waadhoeke

Kenmerken

Woningtype: Diverse woningtypes
Aantal woningen: 46 woningen